Choď na obsah Choď na menu
 


Býk

14. 1. 2020

pes.pngZnamenie Býka symbolizuje blahobyt dosiahnutý statočnou a usilovnou prácou. Človek narodený v tomto roku je spoľahlivý, pokojný a systematický. Ako trpezlivý a neúnavný pracovník lipne na zaužívaných metódach a konvencii. Hoci býva zväčša objektívny a vie dobre počúvať, ťažko ho presvedčíte, aby zmenil názory, lebo je tvrdohlavý a často má silné predsudky. Napriek tomu neraz zverujú Býkovi dôležité a zodpovedné posty, lebo je charakterný a spoľahlivý. Nikdy nesklame, keď ide o povinnosť. Pravdu povediac, mal by si dávať pozor, aby to nepreháňal. Pod pomerne skromným, ale príjemným zovňajškom Býk zatajuje rozhodnú a logickú myseľ. Jeho inteligencia a šikovnosť sa ukrýva za zdržanlivým a nenápadným zovňajškom. l keď je to v podstate introvertný typ, vie byť výrečným a suverénnym rečníkom, keď si to vyžaduje situácia. Jeho duchaprítomnosť, odpor k zastrašovaniu a vrodená sebadôvera dokážu v čase zmätkov všetko uviesť do poriadku. Kráča preto s vysoko vztýčenou hlavou. Človek narodený v tomto zvláštnom znamení je systematický. Drží sa ustálených poriadkov a má veľký zmysel pre tradíciu. V podstate sa snaží urobiť presne to, čo sa od neho očakáva, a jeho činy sa zväčša dajú vopred vyrátať, takže mu neraz nezaslúžene vyčítajú nedostatok fantázie. Ale Býk, vedomý si svojich povinností, vie, že iba tak má nádej dosiahnuť trvalé úspechy, keď si vykoná povinnosti pekne po poriadku. Myseľ nemá zaťaženú zbytočnosťami. Nikdy sa nemotká životom a nespolieha sa, že šťastie mu pomôže prekonať prekážky. To, čo ľudia narodení v iných znameniach dosiahnu podvodmi a dôvtipom, Býk získa húževnatosťou a zanietenosťou pre vec. Na jeho sľuby sa môžete spoľahnúť, ak vám dá slovo, aj ho dodrží. Na verejnej mienke mu nezáleží. Celým srdcom sa oddá každej zverenej úlohe a prácu dokončí. Pohŕda nedokončenými vecami.

Býk vie byť strašne naivný v ľúbostných záležitostiach. Nie celkom chápe pasce lásky a ešte menej používa lákavé stratégie či iné finty, aby si získal srdce vyvolenej. Nečakajte od neho lyrické verše a serenády prí mesiačiku. Jednoducho nemá zmysel pre takéto veci. Dokonca i jeho darčeky su z pevného a trvanlivého materiálu, nevtieravé a trvácne. Pretože Býci - muži aj ženy - sú tradicionalisti, majú sklony k dlhému dvoreniu. Dosť im trvá, kým nadviažu intímne vzťahy. Len pomaly sa rozhoria a prejavia svoje skutočné city. Muž Býk môže byť najúžasnejším rytierom bez bázne a hany, džentlmenom najväčšieho kalibru, a predsa, keď sa má prejaviť svojej milovanej, neraz sa zmení na neohrabaného zakríknutého mládenca. Ak sa však zaňho vydáte a venujete mu celú svoju dôveru, nikdy vás nesklame, verne pri vás vydrží až do konca života. Nikdy nebudete mať starosti, z čoho zaplatiť nájomné alebo účty. Možno vás nebude zasypávať diamantmi a obliekať do drahých kožuchov, ale spríjemní vám život, ako len bude môcť, a nikdy nebudete trpieť nedostatkom.

Ak budete mať to šťastie, že sa oženíte s dievčaťom tohto znamenia, rozhodne ste si vybrali praktickú manželku. Bude vám škrobiť goliere celkom tak, ako vám to robila mama, jediný raz vám nezabudne vedľa raňajok položiť úhľadne zložené noviny a volské oká pripraví perfektne. Jej ranný bozk môže niekedy pôsobiť len ako povinné cmuknutie. Ak ju pokladáte za osobu otravnú a zošnurovanú zvykmi, uvažujte: Je poriadkumilovná a presná. V manželstve vám nikdy nebudú chýbať čisté košele a zaštopkané ponožky ani nebudete večerať pripálené jedlo. Je čestná a pracovitá, nič sa jej nedá vytknúť, bude z nej ideálna manželka. Vaša vkladná knižka nebude prázdna, manželka nikdy neprekročí domáci rozpočet. Záleží na vás, aby ste jej spestrili život a ujali sa vedenia. Napokon, v Býkovi sa skrýva viac, než na čo vyzerá. Veľa skvelých vecí má obyčajný hnedý obal - Býk je jednou z nich. Neohŕňajte nos nad obalom, obsah môžete vyvážiť zlatom. Okrem mnohých vynikajúcich vlastností je Býk známy aj tým, že pridlho si priam pestuje krivdy a urážky. Má dobrú a presnú pamäť, každé ublíženie si zapamätá do najmenších podrobností. Vo chvíli, keď sa iné znamenia, ako Tiger, Kohút alebo Potkan, rozhorčene sťažujú, keď sa rozčúlia, a Koza i Zajac hundrú a zazerajú, Býk zareaguje tým, že sa vrhne do húževnatej práce, aby zahnal bolesť a napätie. Ak sa vážne sklame v láske, môže sa pohrúžiť do roboty navždy a vedie osamelý život, nechce viac riskovať, že ho ešte niekedy ponížia či odmietnu. Býk si zásadne vyrovnáva účty. Dlžoby musí zaplatiť do posledného haliera. Ak vám niečo dlhuje, nikdy by si neodpustil, keby vám svoju vďaku neprejavil aj hmatateľným spôsobom.

pes.png

Žiadne výrečné, prázdne frázy. Kvetnatý jazyk a lichôtky pokladá za čudáctvo a pod svoju úroveň. Neohromilo by vás, keby vám taký drsný chlapík, čo sa sotva zmôže zašomrať ďakujem, odkázal niečo vo svojom závete? No a to je práve typické gesto pre Býka. Ak o niekom platí, že jeho skutky sú výrečnejšie než slová - tak je to on. Chráňte sa však zneužiť Býkovu povestnú trpezlivosť, lebo ak ju stratí, je na nepoznanie. Môžete získať otrasnú skúsenosť. Vtedy s ním niet rozumného slova - správa sa ako býk a zmetie všetko, čo sa mu dostane do cesty. Najmúdrejšie je vyhnúť sa mu a počkať, kým sa upokojí. Vcelku však zriedka podľahne podobným výbuchom zúrivosti, to už musí pociťovať situáciu ako naozaj neznesiteľnú.