Choď na obsah Choď na menu
 


Farby aury

Červená –základná-energia

Potenciál- vodcovstvo

Je to silná farba. Svojmu nositeľovi dáva silné ego a prianie dosiehnuť úspech a byť šťastný. V detstve býva táto farba často oslabená, zvlášť vtedy keď je dieťa nútené podrobovať  sa prianiam rodiny. Následkom toho sa aura niekedy javí ako pomačkaná a temnejšia. Keď potom človek dospeje a je schopný stáť na vlastných nohách, aura sa rozšíri, ukazuje že človek je teraz schopný robiť čo chce. Ľudia so základnou farbou získavajú často zodpovedné postavenia a vodcovské role, pretože majú potrebnú priebojnosť, energiu a vodcovský talent , aby ostatných inšpirovali. Často sú citovo založený a majú dobré srdce. Červená farba múže tiež znamenať fyzickú odvahu. Negatívny význam červenej je nervozita a sebeláska.

Červená prežarujúca

Farba vyžarujúca z aury je charakteristická pre ľudí, ktorí radi zaujímajú nejaké postavenia. Milujú zodpovednosť a majú radosť, keď môžu činiť rozhodnutia. Vyhľadávajú moc a finančné odmeny, ktoré z nich vyplývajú.

 Fuchsiovo červená-srdečnosť

Jasne červená-fyzická aktivita a družnosť

Kalno červená-sobeckosť

Karmínová-vášeň a sexualita

Krvavo červená-žiarlivosť,agresivita,bojovnosť

Ohnivo červená-popudlivosť a úzkostlivosť

Ostro červená-sila a odhodlanie

Ružovo červená-nesobecká láska

Svetlo červená-nervozita

Sýto červená- ctižiadostivosť a odvaha

Šarlátová-nekontrolovateľné emócie

Špinavo červená-zmyselnosť a chtíč

Tmavo červená až čierna-sebectvo a chamtivosť

Výrazne červená-vášnivosť

 

Oranžová-emócie

Potenciál – harmónia a spolupráca

Oranžová je teplá faarba ktorú nájdete u ľudí prirodzene intuitívnych a taktných s ktorými sa ľahko vychádza. Majú schopnosť na ľudí pôsobiť  tak že sa cítia dobre a často zisťujú, že sú v postavení kedy môžu ukľudňovať vzbúrené vody. Sú starostlivý, schopní, praktický, držia sa pri zemi. Negatívny význam oranžovej je lenivosť a lajdáckosť.

Oranžová –prežarujúca

Keď aurou prežaruje oranžová , jedná sa o ľudí ktorý trávia mnoho času snajbližšími priateľmi a rodinou.Sú prirodzene intuitívny, majú sklony sa o niekoho starať.

Červeno oranžová-túžba ohromiť druhých

Jasno oranžová-družnosť a otvorenosť

Kalno oranžová-popudlivosť

Ostro oranžová-silné emócie

Sýto oranžová-dobrá usporiadanosť a schopnosť

Tmavo oranžová-prílišná zhovievavosť,nekontrolovateľné emócie 

 

Žltá-intelekt

Potenciál – tvorivá schopnosť, dobrý mozog, vynikajúci  úsudok

Ľudia so základnou žltou farbou sa ľahko pre niečo nadchnú , vzrušia sú veľmi premenlivý. Sú schopní rýchleho myslenia, majú radi zábavu a tiež sa radi nechajú baviť ostatnými. Sú spoločenský majú sociálne cítenie  a radi vedú dlhé diskusie o čomkoľvek. Ľahko sa učia ale často sa púšťajú do veľa vecí naraz než aby jednu vec dotiahli  do úplného konca. Negatívnou stránkou žltej je unaviteľnosť a tendencie ku klamstvu.

Žltá-prežarujúca

Ľudia u ktorých prežaruje aurou žltá majú radi nové myšlienky. Radi sa vyjadrujú najrôznejsími spôsobmi ako napríklad spevom, tancom, písmom, maľovaním a veľmi často rozprávaním.

Citrónovo žltá-jasné a čisté myslenie

Horčicovo žltá-nečestnosť a ľahostajnosť

Kalná žltá-lenivosť a nepraktickosť

Ostro žltá-silný intelekt

Priezračne žltá-dobré logické myslenie a duchovná túžba

Sýto žltá-spoločenskosť,hovornosť,praktickosť

Vyblednutá žltá-nerozvážnosť

Žltozelená-malý intelekt

Zelená-zdravie a rovnováha

Potenciál-uzdravovanie

Zelená farba je mierumilovná a ľudia s touto základnou farbou aury majú radi kľud a sú to prirodzení liečitelia. Je s nimi možné dobre spolupracovať, sú dôveryhodný a veľkodušný. Na prvý pohľad sa môžu zdať mierny a bezstarostný, ale môžu byť aj veľmi tvrdohlavý a neústupný, Keď majú pocit, že je to nutné.

Jediný spôsob, ako zmeniť názor ľudí so základnou zelenou farbou aury, je presvedčiť ich, že k potrebe zmeniť názor dospeli sami. Nepoddajnosť a nemennosť  v názoroch sú negatívne charakteristiky zelenej farby.

Zelená-prerážajúca

Ľudia u ktorých prežaruje aurou zelená sa radi zaoberajú riešením obtiažnych úloh a radi využívajú príležitosti, pri ktorých si môžu overovať čo dokážu.Chcú pracovaž neúnavne, ako dlho pre dosiahnutie ich cieľa treba. Sú to prirodzení liečitelia.

Blatovo zelená-závisť

Ostro zelená-dobré zdravie a vitalita

Smaragdovo zelená-vcítenie

Svetlozelená-sympatie, chápanie a odpustenie

Sýto zelená-ľudskosť a dobré srdce

Šedozelená-depresie a sklamanie

Špinavozelená-závisť,nečestnosť,zákernosť

Tmavo zelená-žiarlivosť

Trávovo zelená-prispôsobivosť

 

Modrá-mnohotvárnosť

Potenciál-rozmanitosť

Mať modrú farbu ako základnú farbu aury je pekné, pretože títo ľudia sú sú prirodzene kladne naladený. Ich aura je teda normálne veľká a vibrujúca. Majú práve toľko úspechov aj neúspechov ako ktokoľvek iný, ale vždycky sa ľahko dostanú zo všetkých problémov. Ľudia so základnou farbou modrá zostávajú vo svojom srdci stále mladý. Sú úprimne čestný a obvykle hovoria to, čo si myslia. Negatívnou stránkou modrej  sú potiaže v dokončovaní úloh. Sú obvykle lepší pri zahajovaní vecí, keď sa do úloh púšťajú s veľkým nadšením než pri jeho dokončovaní.

Modra-prerážajúca

Ľudia s prerážajúcou modrou farbou majú radi slobodu a zmenu. Odmietajú zmenu v akejkoľvek podobe.Najnevhodnejšími zamestnaniamipre týchto ľudí sú zamestnania  s pevnou pracovnou dobou, kde by museli sedieť denneod ôsmej ráno do piatej po obede.

Fialovo modrá-idealizmus

Kalná modrá- pocity obmedzovania a zadrzovania

Ostro modrá-samostatnosť a oddanosť

Svetlo modrá-oddanosť a vysoké ideály

Sýto modrá-predstavivosť a vnímavosť

Tmavo modrá-múdrosť

Vyblednutá modrá-nedospelosť

Výrazne modrá-duchovnosť

 

Indigová-zodpovednosť

Potenciál –zodpovednosť  za ostatných

Často býva zložité rozhodnúť či he táto farba farbou základnou preto, že sa niekedy javí ako nachovo zafarbená. Pretože je to farba teplá, uzdravujúca asúvisejúca s výchovou a vyživovaním, ľudia s touto farbou obvykle končia v nejakom zamestnaní humanitárneho typu. Radi pomáhajú a podporujú ostaných a ich najväčšou radosťou je,  keď sú obklopený ľuďmi ktorých majú radi. Negatívnou vlastnosťou indigovej farby je neschopnosť povedať nie.Títo ľudia bývajú ostanými zbavovaný svojich výhod veľmi ľahko.

Indigová-prežarujúca

Ľudia s vyžarujúcou farbou indiga radi pomáhajú ostatným, zvlášť tým, o ktorých sa majú starať. Radi riešia rodinné otázky a v rodine sú to obvykle oni ktorým sa zverujeme so svojimi problémami.

Ostro indigová-záujem o ostatných

Tmavá indigová-duchovné vedomie

Kalná indigová-strata ilúzii

Priezračne indigová-kľud

Sýto indigová-samostatnoť a zodpovednosť

 

Fialová-duchovnosť

Potenciál-duchovný a intelektuálny pokrok

Nie je to náhoda, že biskupi nosia fialové rúcha. Ľudia s fialovou farbou ako základnou sa duchovne vyvíjajú po celú dobu svojho života . Stupeň, ktorý  vo svojom vývoji dosiahli, je možné určiť podľa kvality fialovej farby v ich aure. Mnohí  ktorý majú fialovú farbu v aure ako základnú sa niekedy snažia tento aspekt svojej podstaty popierať. To neprináša šťastie a mali by si uvedomiť, že nerobia so svojim životom to, čo by mali. Keď ale začnú študovať a ich vedenie sa zvyšuje, ich aury tiež začnú mohutnieť a žiariť. Negatívnou strínkou fialovej farby múže byť vytváranie vonkajšieho dojmu nadradenosti.

Fialová-prerážajúca

Ĺudia u ktorých preráža z aury fialová využívajú svoj čas radi k tomu,aby sa učili získavali vedenie a múdrosť. Často sa angažujú v duchovných a metafyzických aktivitách, pretože milujú štúdium právd, skrytých za povrchom vecí.

Ametyst-duchovné prebudenie

Šero fialová-filantropik

Priezračne fialová-viera,intuícia,vedomie

Nachová fialová-pýcha a láska k okázalosti ceremóniam

Sýto fialová-intuícia,duchovnosť

 

Strieborná-idealizmus

Potenciál-idealizmus

Nájsť  striebornú farbu ako základnú nie je obvyklé, aj keď je možné vidieť ju pomerne často v zmesi s inými  farbami. Ľudia, ktorí majú striebornú farbu ako základnú sú plný veľkých ideálov, ale väčšinou sú nepraktický pri ich uskutočňovaní. Títo ľudia často strácajú motiváciu a stávajú sa z nich skôr snílkovia než ľudia činu. Ak ale získajú motiváciu a nájdu pri tom myšlienku, ktorá im za to stojí môžu dosiahnuť značného pokroku.

Strieborná-prerážajúca

Ľudia u ktorých u ktorých prežaruje strieborná farba, prichádzajú radi s veľkými myšlienkami. Nie je pre nich podstatné či sú tieto ideje praktické:dôležitá je pre nich samotná myšlienka. Majú bohatú predstavivosť v ktorej ssa môžu úplne stratiť. Najšťastnejší  sú potom vo svojom vlastnom svete kde je všetko dokonalé.

 

Ostro strieborná-romantizmus a dôveryhodnosť

Kalná strieborná-idealistycký snílek

Sýto strieborná-čestnosť a úprimnosť

Zlatá-múdrosť

Potenciál-bez hraníc

Zlatá ako základná farba aury je najsilnejšia farba zo všetkých. Dáva ľuďom schopnosť zaoberať sa  úspešne veľkými  úlohami  a uskutočniť prakticky všetko, čo ich napadne. Títo ľudia sú kľudný  s vlastným osobným kúzlom  schopný tvrdo pracovať a riadiť prácu iných. Svoj najväčší úspech dosahujú obvykle v neskorších rokoch svojho života. Neprekvapuje, že svätožiare okolo hlavy svätých a duchovne založených ľudí sú obvykle zlaté, označujúcu ich neobmedzený potenciál.

Zlatá-prežarujúca

Ľudia u ktorých prežaruje zlatá farba v aure, majú radi podnikanie vo veľkom meradle. Hľadajú príležitosti , ktoré by im dali rozlet a vytiahli ich z ich pohodlia. 

Jasne zlatá-dobrý intelekt a schopnosť predávať znalosti ostatným

Priezračne zlatá-pozitivita a podpora ostatných

Sýto zlatá-idealizmus a zásadovosť

Žlto zlatá-spokojnosť a fyzická pohoda

Ružová-láska

Potenciál-finančný a hmotný úspech

Táto jemne vypadajúca farba je často základnou farbou rozhodných a tvrdohlavých ľudí. Svoj zrak upnú vysoko a potom idú za svojimi cieľmi s neochvejnou rozhodnosťou. Nie je divu, že ich nachádzame často na miestach, kde majú moc a zodpovednosť. Nehľadiac na to sú to všetko ľudia  nenáročný,skromný,milujúci kľudný život. Sú tiež milujúcimi jemnými a láskavými , často sú najšťastnejší vtedy keď sú v kruhu tých ktorých majú radi.

Ružová-prežarujúca

Ľudia s ružovou farbou prežarujúcou ich auru radi plánujú a snia o finančnom úspechu. Keď sa naučia harmonizovať ružovú so svojou základnou farbou môžu byž výnimočnými a úspešnými.

Jasno ružová-súcit

Korálovo ružová-neistota a nedospelosť

Čisto ružová-mäkkosť a oddanosť

Ružová farba ruže-radosť a optimizmus

Lososovo ružová-filantropia a univerzálna láska

Sýto ružová-nežný, milujúci ,súcitný

Vyblednutá ružová-závislosť

Bronzová

Potenciál-humanitárnosť

Táto farba sa často objavuje akofarba neskorej jesene a jej silná hrdzavosť múže byž často silne príťažlivá. Ľudia so základnou farbou bronzovou sú starostlivý filantropický humanisti.Majú mäkké srdce sú štedrí. Vzhľadom k tomu všetkému sa často musia naučiť povedať nie, pretože sú inak často ostatnými využívaný.

Biela

Potenciál-osvietenie a inšpirácia

Biela je farbou čistoty a len zriedka sa s ňou stretneme ako s farbou základnou. Pretože všetky ostatné farby sú súčasťou bielej, je biela v podstate iným pomenovaním svetla. Ľudia s touto základnou farbou  zostávajú často vedome v pozadí, sú skromný a sväto humanitárny.Často sa zdá, že nemajú žiadne vlastné ego a sú sústredený skôr na blaho ostatných než na svoje vlastné. Títo ľudia sú často silno intuitívny a múdrejší než by to odpovedalo ich veku.

Biela-prežarujúca

Ľudia s vyžarujúcou farbou bielou sú idealistimilujúci kľud, Hľadajú podporu toho čomu veria sú to hľadači lepšieho sveta pre budúce generácie.

Krémovo biela-filantropia a idealizmus

Priezračne biela-dokonalosť a duchovné prebudenie

Sýto biela-perfekcionizmus

 

Šedá-konvenčnosť

 

Ostrošedá-sobectvo a nedostatok predstavivosti

Kalná šedá-nuda,strach a melancholizmus

Zeleno šedá-negatívne myslenie

Šedá v okolí hlavy-bolesti hlavy

Šedo hnedá-zlé zdravie

Olovnato šedá-pochyby o sebe samom

Sýto šedá-vyhoretý a v strese

 

Čierna-zlomyseľnosť

 

Šedočierna-škodoradosť

Čistá čierna v éterickom tele-zdravotné problémy, môže to byť aj indikáciabolesti, nenávisť a zvrátenosť ak je čierna farba na veľa miestach

Sýto čierna-silná vôľa a tvrdohlavosť

Vyblednutá čierna-tajnostkárstvo a pesimizmus

 

Hnedá-materializmus

 

Špinavo hnedá-lakomosť

Kalná hnedá-sobeckosť

Čisto hnedá-ambície a materializmus

Rudo hnedá-hrabivosť

Sýto hnedá-držanie sa pri zemia tvrdá práca

 

Tabulka  objektu  a jeho aury

     Objekt        Farba aury

Červený

zelena

Oranžový

bledo zelená

Žltý

bledo modrá

Zelený

oranžová

Modrý

žltá

Indigo

zlatá

Fialový

bledo zlatá

Ružový     

Perleťovo zelená