Choď na obsah Choď na menu
 


Takto rozoznáte jednotlivé fázy Mesiaca : biela časť znamená viditeľný osvetlený Mesiac


SPLN : zvlášt intenzívna citlivosť u senzitívnych ľudí. Partnerské vzťahy môžu zaznamenať prudké hádky a nezhody, človek veľmi intenzívne prežíva svoje city

2 - UBÚDAJÚCI MESIAC :  napätie povoľuje, fáza vhodná na udržanie dosiahnutých výsledkov

3 - POLMESIAC : ukazujú sa nové možnosti, sily sú vyrovnané. Po citových vzplanutiach prichádza vytrievzvenie, treba dokončiť rozpracované záležitosti.

4 - UBÚDAJÚCI POLMESIAC : city sa zmierňujú, človek potrebuje nové podnety. Vhodné obdobie na relax, dovolenku a pod.

5 - NOV : najvhodnejšia fáza na nové začiatky v každej oblasti.

6 - PRIBÚDAJÚCI POLMESIAC : prekážky ľahko zdoláte v akejkoľvek oblasti, dosiahnete úspechy, ktoré ste si predsavzali. Vaša energia stúpa.

7 - POLMESIAC : nastal čas systematickej práce, nadväzovania kontaktov a riešenia konfliktov v partnerských vzťahoch.

8 - PRIBÚDAJÚCI MESIAC : vaša životná energia stále stúpa, začínajú sa prejavovať silnejšie emócie a pochopenie medzi ľuďmi, môžete zvládnuť aj náročné situácie.

 

PÔST NA PREČISTENIE TELA

Naše telo je permanentne vystavené vplyvu živých i neživých toxínov, a to ako z vonkajšieho, tak i z nášho vnútorného prostredia, kedy si aj my sami vytvárame toxíny svojím vlastným spôsobom života a nesprávnym stravovaním.

Po určitom čase takéhoto zanášania organizmu toxínmi, môžeme pociťovať únavu, bolesti hlavy, kĺbov, chrbtice či problémy s trávením, ale aj problémy s psychikou.. Aby sme sa takýmto stavom vyvarovali, zaraďme do svojho života pôstne dni. Nie každý však vie, o čom taký pôstny deň vlastne je...

Pôstne dni sa odporúčajú pri každom ochorení (je však potrebné riadiť sa aj pokynmi lekára). Pôst vlastne poskytuje telu oddychový čas potrebný na jeho regeneráciu. Pri pôste dochádza k minimalizácii zaťaženia a zároveň aj očiste tráviaceho traktu. Organizmus si nachvíľu odpočinie od namáhavého trávenia prijatej stravy a tým sa vlastne uľahčí aj jeho rýchlejšia regenerácia.
Pôst nie je prospešný len pri zdravotných problémoch, ale aj v rámci prevencie pred civilizačnými ochoreniami.

V priebehu pôstu dochádza k úprave problémov s potravinovými alergiami, nakoľko si tráviaci trakt, najmä sliznice, aspoň na určitý čas oddýchnu od potravinových alergénov a môžu sa zregenerovať a posilniť.
Neživé toxíny, ktoré sa vo veľkej miere ukladajú v tukoch či usadeninách solí (chemikálie, drogy, pesticídy a pod.), sa začínajú vplyvom pôstu odbúravať – to spôsobuje výraznú očistu organizmu od týchto znečisťujúcich látok.


VHODNÝ ČAS NA PÔST

SPLN - Počas splnu je vhodné držať striedmy stravovací režim, najlepšie pôst. Telo má totiž v tomto čase najväčšiu zadržujúcu schopnosť – nemá silu zbavovať sa škodlivín, naopak veľkú tendenciu priberať. Pôstom počas splnu pomôžeme organizmu prečkať tento zaťažujúci a stresujúci stav. Postiť sa môžeme už tri dni pred splnom a taktiež tri dni po splne. Vhodné sú ovocné a zeleninové šťavy či čerstvé ovocné a zeleninové šaláty. Najideálnejšie je začať pôst alebo diéty najneskôr hodinou vrcholu splnu vo chvíli, keď Mesiac začne ubúdať.

NOV - Počas novu zaručuje pôst predchádzaniu mnohým chorobám, pretože detoxikačná schopnosť tela je na vrchole. Telo má v tomto čase veľkú silu zbavovať sa škodlivín. Počas novu môžeme preto pôstom pomôcť organizmu zbaviť sa čo najviac škodlivín. Pôst alebo hladovku najlepšie začíname 12 hodín pred novom a končíme 12 hodín po vrchole novu.

UBÚDAJÚCI MESIAC – Pri ubúdajúcom Mesiaci má telo najsilnejšiu schopnosť zabavovať sa jedov a škodlivín. Všetky očistné a detoxikačné kúry by sme preto mali situovať do nasledujúcich dvoch týždňov. Najideálnejší čas na pôstne a očistné dni je aj 4. lunárna fáza, kedy sa vplyvom Mesiaca organizmus zároveň rozširuje a preto má najlepšiu schopnosť zbavovať sa toxínov.

PRVÁ A POSLEDNÁ ŠTVRŤ MESIACA V týchto mesačných fázach dochádza k zmene vplyvu Mesiaca na organizmus. V tomto momente je telo najťažšie, najviac stiahnuté a začína sa rozťahovať. Preto sú tieto dni mesačného cyklu stresom pre náš organizmus. Oba dni sú preto veľmi vhodné na držanie pôstu, ktorý pomáha organizmu zmierniť tento prechodový stres.