Choď na obsah Choď na menu
 


úvod

7. 5. 2012

  Osho: "Ak ste orientovaní na telo, existujú cesty, ako dosiahnuť Boha prostredníctvom tela, pretože aj ono patrí Bohu. Ak cítite, že ste orientovaný na srdce, potom je vašou cestou modlitba. Ak cítite, že ste orientovaný intelektuálne, je vašou cestou meditácia.
Moje meditácie sú však odlišné. Snažil som sa vytvoriť metódy, ktoré by mohli používať všetky tri typy. Je v nich mnoho tela, mnoho srdca a mnoho intelektu. Všetky tri spolu súvisia a všetky tri pôsobia na rôznych ľudí rôznym spôsobom. Telo, srdce, myseľ - všetky moje meditácie majú rovnaký smer. Začínajú telom, prechádzajú myseľ a prekračujú ju. "

Dynamická meditácia
Kundalini meditácie
Nadabrahma
Chakra Sounds
Chakra Breathing
Vipassana
Tipy pre meditáciu

Nestarajte sa, čo na to ostatní

Neobávajte sa rečí a klebiet. Človek, ktorý sa stará o to, čo si myslia ostatní sa nikdy nedostane do svojho vnútra. Bude totiž natoľko zaneprázdnený tým, čo si druhí myslia alebo hovoria.

Každý deň

Meditujte každý deň na rovnakom mieste, v rovnakom čase a vytvoríte si hlad po meditácii, ako vo vnútri svojho tela, tak i v mysli. Každý deň v tomto osobitnom čase vyhradenom pre meditáciu sa bude vaše telo i myseľ dožadovať meditácie.

Špeciálny priestor

Užívajte ten svoj kútik len pre meditáciu a nič iného. Potom sa tento priestor stane nabitým a bude na vás každý deň čakať. Ten kútik vám bude pomáhať, vytvoríte v ňom zvláštnu vibráciu a špecifickú atmosféru s ktorej pomocou sa dostanete hlbšie a hlbšie.

Stratí kontrolu

Nemajte strach, strach je bariéra. Ak budete pokračovať v chránení seba samého, ako sa chcete oddať? Oboje je protiklad. A kvôli tomuto protikladu vyplytváte všetky svoje  úsilia. Premárnite energiu vďaka boju samého so sebou.

Buďte hraví

Radujte sa z bláznovstva, ktoré z vás vychádza. Pomôžte mu, radujte sa z neho, spolupracujte. Keď napomôžeme realizácii vášho šialenstva, budete sa cítiť tak voľný, tak beztiažový a pocítite takú bystrosť, ako by ste boli deťmi.

Je to len fígeľ

Nechajte ego stranou - či je veľké alebo malé, nebojte sa - staňte sa iba svedkami vašej mysle. Čakajte a buďte pokojní. Neponáhľajte. Môže to trvať niekoľko dní, než zistíte ten fígeľ. To je fígeľ! To nie je umenie!

Zostaňte v momente

Kedykoľvek zistíte, že sa vaša myseľ pohla do budúcnosti alebo do minulosti, okamžite sa vráťte späť, späť do prítomnosti. Robte niečo, buďte niečím, ale v prítomnosti.

zdroj: http://osho.tady.info