Choď na obsah Choď na menu
 


Pentagramy, amulety

serpentina-suhvezdia.jpgSerpentina súhvezdia je jeden z najstarších symbolov, ktorý zobrazuje konštalácie súhvezdí a ich silný vplyv na priebeh života a osudu ľudstva. Spôsobuje, že naše najdôležitejšie rozhodnutia týkajúce sa ďalšieho života, lásky a zdravia budú správne, že sa človek rozhodne v tom najlepšom okamžiku a tým si zaistí harmonický život. 

 

amulet05stit_prozretelnosti1-800x800.jpg Znak predvídavosti napomáha šťastným náhodam, stretnutiam a nadväzovaniu nových známostí s ľuďmi celého sveta. Pomáha pri hľadaní žiadaných osôb a zároveň chráni pred falošnými ľuďmi. 

 

amulet12otcov_pentakel1-800x800.jpgOtcov pentakel je založený na hexagrame symbolu rovnováhy a sily života. Má za úlohu zdolať všetky úlohy každodenného života. Dáva podporu a silu vyriešiť všetky ťažkosti. Chráni pred nespavosťou, nočnými morami, opakovanými zlými snami a predtuchami. Poskytuje silu, moc, rozhodnosť a vieru vo vlastné schopnosti. 

 

asyrsky-mesacny-pentakel.jpgAsýrsky mesačný pentakel pochádza zo Suzy.Talizman je symbolom tajuplných a nevysvetliteľných stretnutí. Určuje vhodnosť miesta a času stretnutia. Darovaním inej osobe vyjadruje túžbu po tajnom stretnutí. 

 

90274_korejska-minca-stastia.jpg Kórejska minca šťastia má zaručovať príliv šťastia zo štyroch svetových strán a nájdenie šťastných okamžikov, ktoré sú rozptýlené v čase. Hlavné úlohy mince sú: SU - dlhý život, PU - bohatstvo, KONGJONG - zdravie a pokoj, JU HODOK - cnosť, NODZANGMJONG - prirodzená smrť. Minca vyžaruje tzv. dobré fluidum, ktoré priťahuje šťastie a úspech. 

 

90406_kabalisticky-kralovnin-pentakel.jpgKabalistický pentakel kráľovnej je veštiaca minca pre nájdenie nevesty či ženícha. Robí manželstvo šťastným a pomáha uchovať šťastie v rodine. Môžeme ho darovať osobe na opätovenie citov, všímavosti a obnovu stratených nákloností. 

 

salamunov_pentakel_mudrosti-800x800.jpgŠalamúnov magický pentakel slúži k rozvoju intelektu a nadania. Prebúdza a posiľňuje dedukciu, inteligenciu, schopnosť učenia, zlepšuje pamäť. Pomáha jasne myslieť a uľahčuje pochopenie komplikovaných problémov. 

 

90247_stary-hebrejsky-univerzalny-amulet-proti-chorobam.jpg

Starohebrejský amulet proti chorobám. Obsahuje zdravotné zaklínadlá pre desať najdôležitejších orgánov tela, ktoré zaručujú zdravie celého organizmu. Ochraňuje telo pred chorobami a očisťuje ho od chorôb, ktoré už má. 

 

 

radost-zo-zivota.jpg Talizman Radosť zo života je jedným zo Šalamúnových znakov na posilnenie psychických síl. Chráni pred depresiami, nervovým zrútením a stresom, ktoré vyplývajú z nemožnosti dosiahnúť svoj cieľ. Silne chráni pred obavami, nepokojom a nedôverou vo vlastné sily. Nosením napomáha získať veselosť, radosť zo života a načerpanie potrebných síl. 

 

kvet-avarov-lasky.jpgKvet Awarov lásky je symbol telesnej lásky a túžby, ktorý si najčastejšie dávajú milenci. Má napomáhať partnerským vzťahom a prelomeniu bariér hanblivosti. Napomáha úprimnému milostnému vyznaniu hlavne u nerozhodných ľudí. 

 

90340_salamunov-magicky-pentakel-bohatstva.jpg

 

Šalamúnov magický pentakel symbol bohatstva, pomáha pri nadobúdaní majetku, rastu ziskov, a trvalom vylepšení finančných pomerov. Chráni pred rizikom a finančným nebezpečenstvom ako i pred zlým investovaním a zbytočným výdajom peňazí. 

 

 

astrologicko-navigacny.jpg 

Astrologicko-navigačný talizman z oblasti stredomoria. Bol používaný na morských cestách pri hľadaní správnej cesty, na uskutočnenie správneho rozhodnutia. Pri cestovaní slúžil ako istý štít a kompas, ktorý vždy ukázal cestu domov a zaistil šťastný návrat z každej cesty. 

 

lotosovy_kvet.jpgLotosový kvet hinduistický talizman , ktorý slúži na udržanie krásy a zachovanie pôvabu. Symbol večného znovuzrodenia, krásy, rozkvetu a zachovania večnej mladosti. Zvlášť pre ženy prináša sebavedomie, istotu, sviežosť, šarm a dôveru. Priťahuje zrak a záujem opačného pohlavia

 

strom-mudrosti.jpg Strom múdrosti znázorňuje kozmický strom, pri vzniku ktorého múdrosť vytvorila svet, usporiadala chaos. Strom navracia rovnováhu, dáva príliv energie, životnej sily, intelektuálny rozvoj a pomáha pri duchovnej obrode. Slúži k bystrosti mysle, múdrosti, podporuje schopnosť učiť sa a získavať všestranné znalosti

 

australsky-ochranny-stit.jpgAustrálsky ochranný štít sa umiestňuje na vchod do domu ako ochrana pred zlodejmi a prírodnými katastrofami. Ornamenty majú pomýliť zrak zlodeja a spôsobovať vzdušné víry, ktoré oddiaľujú oheň, chránia pred búrkou a tíšia silu blesku. Nedovoľuje priblížiť sa zlým živlom. 

 

tetramorf.jpgKruh Tetramorf je čarovný kruh 4 svetových strán, 4 ročných období, 4 živlov - oheň, voda, vzduch a zem, 4 vetrov, 4 riek, 4 evangelistov , 4 anjelov a 4 životných fáz - detstvo, mladosť, dospelosť a staroba. Poskytuje ochranu v čase a priestore, ktorá pochádza od nebeského poriadku a prítomnosti boha. 

 

kabalisticky_kruh_venuse.jpgVenušin kruh zaisťuje bezpečie na cestách a chráni pred náhlými nehodami. Lúče majú chrániť zo všetkých strán - vo vode, vo vzduchu, na zemi i pod ňou. Vedie nás vždy bezpečne do cieľa. 

 

 

maternichova-stella.jpgMatternichova Stella je egyptský amulet vo forme totemu, ktorý bol vešaný v Egypte ako strážca domu, ochránca rodiny, života, zdravia a dobytka. Zabezpečoval ochranu miesta bydliska. Miniatúra sa dávala luďom odchádzajúcim na cesty na ochranu pred prepadnutím a zaručoval vždy šťastný návrat domov

 

 

prognostikon.jpg Prognostikon starogrécky magický kruh slúžiaci na dorozumievanie sa zo záhrobím a predpovedaním budúcnosti. Dodnes je vzorom na vešteckých stoloch. Jeho nosením si rozvíjame intuíciu, podvedomie, a posiľňujeme nadprirodzené schopnosti. Podporuje fantáziu. 

 

salamunov-pentakel-hviezda.jpgŠalamúnov pentakel je veľmi obľúbený a často pri vykladaní kariet používaný amulet. Prináša rovnováhu mysle, dobrú náladu a pokoj duše. Slúži na posilnenie sebadôvery, rastu vitality a energie. Dodáva radosť a spokojnosť. Zaháňa smútok a napĺňa optimizmom. 

 

agrippov-pentagram.jpgAgrippov pentagram je základný amulet, ktorý chráni pred zlým pôsobením nadprirodzených síl, duchov a ich plánov hlavne pri ceremoniálnej mágii. Má chrániť mága v každom okamžiku a zaručiť mu návrat do sveta živých. Nosením sa chránime pred poverami, zlými veštbami a kliatbami.