Choď na obsah Choď na menu
 


Rozprávka o dvoch anjeloch

19. 9. 2008

 

Dvaja anjelskí pútnici sa zastavili, aby strávili noc v dome bohatej rodiny. 
Rodina bola nepohostinná a odmietla anjelov nechať v miestnosti pre hostí. Namiesto toho boli ubytovaní v studenej pivničnej izbe. Akonáhle si ustlali na tvrdej podlahe, starší anjel uvidel dieru v steme a opravil ju. Keď sa mladší anjel udivene pýtal prečo to urobil, starší odpovedal: "Veci nie sú také, akými sa zdajú byť.
"Ďalšiu noc si šli odpočinúť do domu veľmi chudobného, ale pohostinného farmára a jeho ženy. Potom, čo sa s nimi manželia podelili o trochu jedla čo mali, povedali anjelom, aby spali v ich posteli, kde si dobre odpočinú. 
Ráno po svitaní našli anjeli farmára a jeho ženu v slzách. Ich jediná krava, ktorej mlieko bolo jediným príjmom rodiny, ležala mŕtva v chlieve. Mladší anjel sa pýtal staršieho, ako sa to mohlo stať. Prvý muž mal všetko a ty si mu pomohol, vyčítal. Druhá rodina mala málo, ale bola ochotná podeliť sa o všetko a ty si dovolil, aby im zomrela krava.
Prečo ??
"Veci nie sú také, akými sa zdajú byť" odpovedal starší anjel ". Keď sme boli v pivničnej izbe, všimol som si, že v tej diere v stene bola zásoba zlata. Keďže majiteľ bol posadnutý chamtivosťou a neochotou zdieľať šťastie, utesnil som stenu, aby poklad nemohol nájsť. Keď sme ďalšiu noc spali vo farmárovej posteli, prišiel si anjel smrti pre jeho ženu. Dal som mu namiesto nej kravu. 
Veci nie sú také, akými sa zdajú byť."
Väčšinou nepoznáme všetky súvislosti. Aj keď máš vieru, potrebuješ tiež dôveru, že všetko, čo prichádza, sa vždy deje v tvoj prospech. A to sa vyjaví až časom. Niektorí ľudia prichádzajú do nášho života a rýchlo odchádzajú, niektorí sa stávajú našimi priateľmi a zostanú na chvíľku. A aj tak zanechávajú v našich srdciach nádherné stopy - a my nezostaneme nikdy úplne rovnakí, pretože dobrí priatelia nás premieňajú! Včerajšok je história. Zajtrajšok tajomstvo. Dnešok, prítomnosť je dar. Život je neobyčajný a chuť každého momentu neopakovateľná!

bez-nazvu.png